BRAILLE VOYAGER 44 - brailský zobrazovač.

braille_voyager
Radek Halas při práci s brailským zobrazovačem
Pod vánočním stromkem nalezla naše škola krásný a cenný dárek. Nadace 700 let města Plzně darovala našim nevidomým žákům tolik potřebný Braill voyager 44. Slíbili jsme panu řediteli nadace ing. Miloslavu Rabochovi, CSc., že až naši žáci budou na přístroji umět pracovat, pak že ho pozveme do školy.
A tak ve čtvrtek 15. května jsme Nadaci 700 let města Plzně pozvali. Společně s panem ředitelem Rabochem dorazili do naší školy novináři a redaktoři z televizí a rozhlasů. Náš žák Radek Halas překonal trému a předvedl přítomným na přístroji kvalitní výkon. Všichni byli z jeho práce a přístroje nadšeni.

 

NOVÁ SPECIÁLNÍ ČTECÍ LUPA

lupa_predani
Slavnostní předání čtecí lupy v galerii Masné krámy
Nové čtecí zařízení mohou od března používat žáci naší školy. Jedná se o speciální televizní lupu s externí kamerou.Bez speciální lupy by žáci se zbytky zraku mohli číst text v knize či učebnici jen s velkou námahou. Nyní si mohou přečíst všechno, aniž by museli přikládat knihu velmi blízko očím. S pomocí lupy si tak mohou číst v mapě, v učebnicích a prohlížet časopisy. Lupa umožňuje kromě běžného snímání textu i zvětšení písma, umí i řádkovat text a vyměňovat barvy pozadí. Obsluhovat zařízení není vůbec těžké, neboť obsluha je možná několika tlačítky a posuvnou deskou.
Nové, čtecí zařízení jsme získali díky podpoře Lions Clubu Plzeň, který uspořádal benefiční koncert v plzeňské galerii Masné krámy a jehož výtěžek - téměř 12 tisíc Kč - přispěl na nákup lupy. Zbytek do hodnoty 130 tisíc Kč věnovala firma Plzeňská distribuce tepla.

Děkujeme všem našim sponzorům a vážíme si jejich podpory naší škole.